Obalamy najpowszechniejsze mity o burgerach!
Już jakiś czas temu utarło się przekonanie, że fast foody są niezdrowe. Jednak czy ,,szybkie jedzenie” naprawdę jest takie złe w każdej postaci? Dobre burgery przygotowywane z najwyższej jakości wołowiny, z dodatkiem świeżej porcji warzyw nie mają przecież nic wspólnego ze ,,śmieciowym jedzeniem’’. Dziś obalamy najpowszechniejsze mity o burgerach. Zachęcamy do lektury.
Mit 1 – Burger to fast-food
Wiele osób zapomina o tym, że burgery to slow food, a nie fast food. Jaka jest między nimi różnica? Dania typu ,,fast-food” przygotowywane są ,,na szybko”, często przy jak najniższych kosztach produkcji. Przykład? Olej, w którym smażone są frytki, zwykle wymieniany jest rzadziej niż powinien. Podczas podgrzewania go któryś raz z rzędu wytwarzają się szkodliwe dla zdrowia rakotwórcze związki. Ale to nie wszystko – tłuszcze obecne w fast foodach podnoszą poziom złego cholesterolu, a wysoka obecność soli jest powodem, dla którego fast foody są mało sycące i tak uzależniające. Na szczęście prawdziwe burgery nie mają nic wspólnego z opisanymi wyżej fast foodami. Przygotowanie prawdziwego, pysznego burgera to dość długotrwały proces. Świeże składniki, mięso z najlepszej części polskiej wołowiny, bez żadnych niepotrzebnych dodatków, to recepta na pysznego i pożywnego burgera. Aby się przekonać, jak powinien smakować dobry burger, warto zamówić go za pomocą formularza online z Capri New w Krakowie z dostawą pod wskazany adres.
Mit 2 – Burgery można przygotować tylko z wołowiny
Prawdą jest, że za najlepsze mięso do burgera uznaje się wołowinę. Świetnie sprawdzi się kark wołowy, który nie jest ani za chudy, ani za tłusty. Ważne jest również to, aby skład kotleta wołowego w około 20% stanowił tłuszcz. Mięso musi być świeże i nie zawierać żadnych szkodliwych dodatków i ulepszaczy. Po zmieleniu nie powinno się go doprawiać, bo może to spowodować, że zrobi się twarde. Burgery przygotowuje się jednak nie tylko z wołowiny. Danie to doczekało się wielu różnych wariantów. Coraz częściej możemy spotkać burgery z mięsem z indyka czy kurczaka, a także w wersji wegetariańskiej.
Mit 3 – Burgery są niezdrowe
Burgery jak najbardziej mogą też być zdrowe, bo oprócz bułki i kotleta, znajdziemy w nich porcję świeżych warzyw bogatych w witaminy i minerały, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Sałata zawiera żelazo, wapń, magnez oraz witaminy C, A, D, E. Dzięki zawartości kwasu foliowego i antyoksydantów chroni przed wolnymi rodnikami. Papryka z kolei zawiera dużo witaminy C, a także wspomaga układ krążenia. Cebula często nazywana jest naturalnym antybiotykiem, a pomidor posiada likopen, który chroni przed procesem starzenia się tkanek. Świeże warzywa mają niewiele kalorii, dlatego można je dodawać niemal bez ograniczeń.
Mit 4 – Wszystkie burgery są bardzo kaloryczne
Tak naprawdę na kaloryczność burgera wpływa w głównej mierze wielkość porcji i sposób jego przygotowania. Z pewnością wiele osób zastanawia się, ile kalorii ma burger? Wartość energetyczną, czyli liczbę kalorii w burgerze, można określić w przybliżeniu. Liczba kalorii w klasycznym burgerze waha się między 500 a 600 kalorii. Kaloryczność burgerów z pewnością wzrośnie, jeśli postawimy na dodatki w postaci frytek czy słodzonego napoju.
Mit 5 – Mięso jest najważniejszym składnikiem burgera
Mówi się, że to mięso jest najważniejszym składnikiem burgera, ale tak naprawdę każdy jego element jest kluczowy. W kwestii dodatków wybór jest ogromny. Możemy wybierać spośród m.in. grillowanego boczku, sera, a nawet szynki parmeńskiej czy salami. Wszystko zależy od naszych preferencji.
Jak widać, wokół popularnego burgera krąży wiele mitów, mających niewiele wspólnego z rzeczywistością. Dziś burger może być nie tylko smacznym, ale i pełnowartościowym posiłkiem.
Naszła Cię ochota na burgera? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się po czym rozpoznać dobrego burgera.
Nie wiesz, co chcesz zjeść? Zjedz burgera!
Przejdź do formularza zamawiania online i wybierz burgera z naszej oferty
przejdź do systemu zamawiania
Złożenie zamówienia przez naszych klientów zajmuje MNIEJ NIŻ 3 MINUTY
Pizzę dowozimy w takie rejony Krakowa jak: Centrum (śródmieście), Stradom, Błonia, Cichy Kącik, Kleparz, Krowodrza i Łobzów, Miasteczko AGH (akademiki), Kazimierz, okolice Rynku (Stare Miasto), Azory, Żabiniec, Grzegórzki (Dąbie), Dębniki, Płaszów, Podgórze, Bonarka, Ruczaj, Ludwinów (os. Podwawelskie), Zabłocie, Kurdwanów, Łagiewniki, Zakrzówek, Bronowice, Salwator i Zwierzyniec oraz osiedla Bronowice Nowe (os. Widok), Widok-Zarzecze, Salwator City
Zobacz pozostałe artykuły
Poprzedni: « Jakie dodatki wybrać do pizzy zimową porą?Następny: Top 4 rozgrzewających zup, które sprawdzą się na chłodniejsze dni »